Jak rozsądnie korzystać z centrum obróbczego do wiercenia i gwintowania cnc?

- 2021-05-19-

W przypadku korzystania z centrum obróbczego do wiercenia i gwintowania CNC niewielka liczba klientów błędnie uważa, że ​​centrum do wiercenia i gwintowania może wykonywać różnorodne tradycyjne obróbki. Jeśli jest używany niewłaściwie, spowoduje większe uszkodzenie sprzętu. Dzisiaj pokrótce to przedstawię. Jak rozsądnie korzystać z powiązanych spraw!


Pozwolę sobie opowiedzieć o zakresie obróbki centrów obróbczych CNC do wiercenia i gwintowania. Szybkoobrotowe centra wiercąco-gwintujące zajmują bardzo ważną pozycję w przetwórstwie małych partii stali, aluminium, miedzi, akrylu i innych branż takich jak obudowy telefonów komórkowych oraz obróbka części mechanicznych, zwłaszcza telefonów komórkowych. Obróbka części. Większość klientów wybiera szybkie centra wiercenia i gwintowania, ponieważ mogą one znacznie poprawić wydajność obróbki części i mogą spełnić wymagania dotyczące dokładności i płynności, takie jak szybkie frezowanie, wiercenie i gwintowanie. Oprócz wrzeciona należy zwrócić uwagę na moment obrotowy wrzeciona. Niewłaściwa aplikacja będzie miała bezpośredni wpływ na żywotność obrabiarki. Np. wrzeciono o niskim momencie obrotowym powinno być dopasowane do narzędzia o mniejszej średnicy. Jeśli do obróbki zostanie użyte narzędzie o dużej średnicy, spowoduje to duże uszkodzenie wrzeciona. . Na przykład moc wrzeciona centrum wiercąco-gwintującego CNC wynosi poniżej 7,5kW i generalnie zaleca się dopasowanie narzędzia do średnicy 16mm lub mniejszej.


Powyższe to prosta analiza wykorzystania centrum wiercąco-gwintującego CNC, obróbki odpowiedniego materiału, zwrócenia uwagi na moment obrotowy wrzeciona i doboru odpowiedniego narzędzia.